Mardin Kızıltepe Satılık Konut - 4.332.000 TL
Açıklama
MARDİN Kiziltepe Ali̇mişmiş 250 ada 1 parselde 198 m² taşınmaz. Kıymeti 4.332.000 TL. 1. artırma 26/06/2026 10:31 tarihinde başlar.
Detaylı Bilgiler
İlan Bilgileri
| İlan No | 16724643519 |
| İlanı Yayınlayan | Kızıltepe İcra Dairesi |
| Yayın Tarihi | 2026-04-06T14:21:23.217Z |
| Dosya No | 2025/817 TLMT. |
| İlan Türü | Satılık Taşınmaz |
Konum Bilgileri
| İl | MARDİN |
| İlçe | KIZILTEPE |
Gayrimenkul Bilgileri
| İl | MARDİN |
| İlçe | KIZILTEPE |
| Adres | ndedir. Değerlemeye konu taşınmaz binanın 1.katında yer alan mesken vasıflı 2 numaralı bağımsız bölümdür. Mimari Projesine ve mahallinde yapılan incelemelere göre yaklaşık 198 m2 net,228 m2 brüt alana sahip olup 4 oda, salon, balkon, mutfak, wc ve lavabo, antre, hol, kiler, banyo, duş ve giyinme odası bölümlerinden oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda yerler parke kaplama, duvarlar plastik boyalı, kapılar ahşap, pencereler pvc dir. Tavanlar asma tavandır. Antre, hol, ve balkonda yerler seramik kaplama kapılar ahşap, pencereler pvc dir. Islak hacimlerde yerler seramik kaplama, duvarlar fayans, kapılar ahşap, pencereler pvc dir. Dış kapı ise çelik doğramadır. Değerleme konusu taşınmazların bulunduğu site; 250 ada 1 parselde kayıtlı, 11.510,05 m2 alana sahip parsel üzerine, ayrık nizamda, 4A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı tarzında 7 adet blok olarak inşa edilmiştir. Parsel üzerinde A, B, C, D, E,F ve G Blokları bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu B blok parselin güney cephesinde konumlu olup, Bodrum + Zemin +11 normal kat olarak inşa edilmiştir. Ana taşınmazın Mimari Projesine göre, Bodrum katında; Ortak kullanım alanları, Zemin katında; bina girişi hacimleri ile 3 adet asma katlı dükkan ve 1 adet dükkan, 11 normal katın her birinde 2'şer adet mesken olmak üzere binada toplamda 26 adet bağımsız bölüm için 7.164 m2 inşaat alanını kapsamaktadır.Binanın dış cephesi dış cephe yalıtımlı, dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina girişi projesine uygun zemin kat seviyesinden sağlanmakta olup, binada 2 adet asansör bulunmaktadır., 11.510,05 m2 yüzölçümü, 60/8190 arsa payı, Mardin İli Kızıltepe İlçesi Yenikent Mahallesi 4. Cadde DaracitySitesi B BlokNo:54/1-2 Adresindedir. Adresi: Mardin İli Kızıltepe İlçesi Yenikent Mahallesi 4. Cadde DaracitySitesi B BlokNo:54/1-2 Adresindedir.Kızıltepe / MARDİN |
| Yüzölçümü | 198 m2 |
| Ada | 250 |
| Parsel | 1 |
Satış Bilgileri
| Muhammen Bedel | 4.332.000 TL |
| KDV Oranı | %20 |
| Kıymeti | 4.332.000 TL |
İhale Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 26/06/2026 10:31 |
| 1. Artırma Bitiş | 03/07/2026 10:31 |
| 2. Artırma Başlangıç | 23/07/2026 10:31 |
| 2. Artırma Bitiş | 30/07/2026 10:31 |
Taşınmaz Bilgileri
| Cinsi/Niteliği | Mesken |
| İl | MARDİN |
| İlçe | KIZILTEPE |
| Mahalle/Köy | ALİMIŞMIŞ |
| Ada | 250 |
| Parsel | 1 |
| Yüzölçümü | 198 m2 |
| Arsa Payı | , Mardin İli Kızıltepe İlçesi Yenikent Mahallesi 4. |
| İmar Durumu | Şehir imar planı içinde ayrık nizamda 8 kat konut altı ticaret alanındakaldığı tespit edilmiştir. |
| Şerhler | 05/03/2025 tarih 14746 yevmiye numaralı "480000 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır.(04/03/2025 tarihli kira sözleşmesi gereğince Aylık 4000 TL yıllık 48000 tl olmak üzere 10 yıllığına toplamda 48000 tl kiraya verilmiştir." Lehdar ******* |
Artırma Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 26/06/2026 10:31 |
| 1. Artırma Bitiş | 03/07/2026 10:31 |
| 2. Artırma Başlangıç | 23/07/2026 10:31 |
| 2. Artırma Bitiş | 30/07/2026 10:31 |
Kurum Bilgileri
| Kurum | Kaynakta belirtilmedi |
| Dosya No | 2025/817 TLMT. |
| Satış Memurluğu | Kızıltepe İcra Dairesi |
| İlan No | 16724643519 |
İcradan konut alırken nelere dikkat edilmeli?
MARDİN KIZILTEPE konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.
Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.
- Tapu şerhi ve ipotek bilgileri nasıl kontrol edilir? Tapu şerhi, ipotek, haciz veya benzeri kayıtlar satış dosyası ve resmi tapu bilgileriyle kontrol edilmelidir.
- Tahliye veya kullanım riski var mı? Taşınmazda kiracı, kullanıcı veya tahliye riski bulunup bulunmadığı teslim sürecini etkileyebilir.
- KDV, tapu harcı ve diğer masraflar nelerdir? KDV, tapu harcı, teslim giderleri ve diğer masraflar satış fiyatından ayrı hesaplanmalıdır.
- Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkün mü? Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkünse fiziki durum, çevre ve kullanım hali ayrıca değerlendirilmelidir.
Konut ilanlarında fiyat kadar tapu durumu, kullanım hali, tahliye ihtimali, satış şartları, KDV, harçlar ve diğer ek masraflar da önemlidir.