İstanbul Esenyurt Satılık Daire - 1.781.150 TL
Açıklama
İSTANBUL Esenyurt Esenyurt 3002 ada 45 parselde 141,91 m² taşınmaz. Kıymeti 1.781.150 TL. 1. artırma 07/07/2026 10:03 tarihinde başlar.
Detaylı Bilgiler
İlan Bilgileri
| İlan No | 16853072123 |
| İlanı Yayınlayan | Büyükçekmece 1. İcra Dairesi |
| Yayın Tarihi | 2026-04-29T10:51:12.787Z |
| Dosya No | 2024/21243 TLMT. |
| İlan Türü | Satılık Taşınmaz |
Konum Bilgileri
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ESENYURT |
Gayrimenkul Bilgileri
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ESENYURT |
| Adres | nde yer almaktadır. Taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1/6 hissesi satılacaktır. Yerinde yapılan incelemede tapuda arsa olarak kayıtlı taşınmaz üzerinde, zemin ve üç normal kattan ibaret toplam dört tam katlı betonarme mesken binası bulunduğu görülmüştür. Yapı 1990-1992 yılları arasında inşa edilmiştir. Belediye?de yapı ruhsatı veya onaylı projesi bulunamamıştır. 110 m2 oturumu olmak üzere 470 m2 toplam inşaat alanına sahip olarak inşa edildiği, yıpranma payının %20 ve malzeme kalitesinin orta olduğu görülmüştür. 31 Ocak 2025 tarihli Resmi Gazete?de yayınlanan 2025 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerinde, III-A grubu 8. fıkraya girmektedir. Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mahallesi, 3002 ada 45 parselde kayıtlı ?arsa?nın tamamının değeri 141,91 m2 x 30.000,00 TL/m2 = 4.257.300,00 TL, bina olarak değeri 470,00 m2 x 17.100,00 TL/m2 (III-A) x 0,80 (%20 yıpranma payı) = 6.429.600,00 TL, arsa + bina toplam değeri 10.686.900,00 TL, borçlu adına kayıtlı 1/6 hissenin değeri 1.781.150,00 TL olarak hesap ve tespit edilmiştir. Hacı Fehime Özyurt Camiine 140 metre, Esenyurt 80. Yıl Ortaokuluna 320 metre, Metrobüs Haramidere Sanayi Durağına 1,02 km, Meydana 2,73 km, Belediye ve Kaymakamlık Binasına 900 metre, Devlet Hastanesine 2,74 km, Doğan Araslı Bulvarına 240 metre, E-5 Karayoluna 1,04 km, E-5 Tem bağlantı yoluna 1,31 km, Tem Otoyoluna 4,84 km kuş uçuşu uzaklıktadır. Adresi: Namık Kemal Mahallesi, 14. Sokak No: 53 Esenyurt / İSTANBUL |
| Yüzölçümü | 141.91 m2 |
| Ada | 3002 |
| Parsel | 45 |
Satış Bilgileri
| Muhammen Bedel | 1.781.150 TL |
| KDV Oranı | %20 |
| Kıymeti | 1.781.150 TL |
İhale Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 07/07/2026 10:03 |
| 1. Artırma Bitiş | 14/07/2026 10:03 |
| 2. Artırma Başlangıç | 07/08/2026 10:03 |
| 2. Artırma Bitiş | 14/08/2026 10:03 |
Taşınmaz Bilgileri
| Cinsi/Niteliği | Daire |
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ESENYURT |
| Mahalle/Köy | ESENYURT |
| Ada | 3002 |
| Parsel | 45 |
| Yüzölçümü | 141,91 m2 |
| Şerhler | Hisselidir. Hisse satılacaktır. Borçlunun 1/6 hissesi satılacaktır. |
Artırma Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 07/07/2026 10:03 |
| 1. Artırma Bitiş | 14/07/2026 10:03 |
| 2. Artırma Başlangıç | 07/08/2026 10:03 |
| 2. Artırma Bitiş | 14/08/2026 10:03 |
Kurum Bilgileri
| Kurum | Kaynakta belirtilmedi |
| Dosya No | 2024/21243 TLMT. |
| Satış Memurluğu | Büyükçekmece 1. İcra Dairesi |
| İlan No | 16853072123 |
İcradan konut alırken nelere dikkat edilmeli?
İSTANBUL ESENYURT konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.
Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.
- Tapu şerhi ve ipotek bilgileri nasıl kontrol edilir? Tapu şerhi, ipotek, haciz veya benzeri kayıtlar satış dosyası ve resmi tapu bilgileriyle kontrol edilmelidir.