Gayrimenkul Arsa/Arazi / Arsa/Arazi

Diyarbakır Ergani Satılık Arsa - 13 m² - 41.384 TL

DİYARBAKIR / ERGANİ / KEMERTAŞ
Kemertaş mah. 1 Ada 10 parsel, Ergani/Diyarbakır UAVT Kodu: Yok Koordinatları: 38,2898: 39,7463 Parselin Tamamı:4.013,00 m2 Borçluların Hisse Oranı:3/32 Borçlu Hisse Oranına Düşen alan: (3/32)x 4.013,00 m2= 376,22 m2 Parsel m2 Fiyatı:110,00 TL/m2 Mevcut kullanım durumu: Bağ yeri Ruhsat tarihi: Ruhsat Yok 16/5/2012 tarihli ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirlenen yerler ile riskli yapıların bulunduğu yerler arasında bulunmadığı. 10/7/2004 tarihli ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu kapsamındaki büyükşehirlerde lüks veya birinci sınıf inşaat olarak yapılmadığı, Yapı ruhsat tarihinin ve ruhsatın sonradan revize edilip inşaat kalitesinin yükseltilmediği tespit edilmiştir. DETAYLI BİLGİ SATIŞ İLANI EKİNDE BULUNAN BİLİRKİŞİ RAPORUNDA MEVCUTTUR Adresi : Diyarbakır İli, Ergani İlçesi, Kemertaş Mah. Şehir Önü Mevki, 1 Ada 10 Parselde Kayıtlı, ?Bağ Yeri? Vasıflı Taşınmaz Ergani / DİYARBAKIR
41.384 TL
Listeye Dön
Fiyat 41.384 TL
Konum DİYARBAKIR / ERGANİ
İhale Başlangıç 06.05.2026 13:49
İhale Bitiş 13.05.2026 13:49
Fiyat Görsel Detay İhale
Görsel bulunamadı

Açıklama

DİYARBAKIR Ergani̇ Kemertaş 1 ada 10 parselde 13 m² taşınmaz. Kıymeti 41.384 TL. 1. artırma 06/05/2026 13:49 tarihinde başlar.

Detaylı Bilgiler

İlan Bilgileri

İlan No 16681057022
İlanı Yayınlayan Ergani İcra Dairesi
Yayın Tarihi 2026-03-30T07:21:01.5Z
Dosya No 2025/528 ESAS
İlan Türü Satılık Taşınmaz

Konum Bilgileri

İl DİYARBAKIR
İlçe ERGANİ

Gayrimenkul Bilgileri

İl DİYARBAKIR
İlçe ERGANİ
Adres Kemertaş mah. 1 Ada 10 parsel, Ergani/Diyarbakır UAVT Kodu: Yok Koordinatları: 38,2898: 39,7463 Parselin Tamamı:4.013,00 m2 Borçluların Hisse Oranı:3/32 Borçlu Hisse Oranına Düşen alan: (3/32)x 4.013,00 m2= 376,22 m2 Parsel m2 Fiyatı:110,00 TL/m2 Mevcut kullanım durumu: Bağ yeri Ruhsat tarihi: Ruhsat Yok 16/5/2012 tarihli ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirlenen yerler ile riskli yapıların bulunduğu yerler arasında bulunmadığı. 10/7/2004 tarihli ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu kapsamındaki büyükşehirlerde lüks veya birinci sınıf inşaat olarak yapılmadığı, Yapı ruhsat tarihinin ve ruhsatın sonradan revize edilip inşaat kalitesinin yükseltilmediği tespit edilmiştir. DETAYLI BİLGİ SATIŞ İLANI EKİNDE BULUNAN BİLİRKİŞİ RAPORUNDA MEVCUTTUR Adresi: Diyarbakır İli, Ergani İlçesi, Kemertaş Mah. Şehir Önü Mevki, 1 Ada 10 Parselde Kayıtlı, ?Bağ Yeri? Vasıflı Taşınmaz Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü 13 m2
Ada 1
Parsel 10

Satış Bilgileri

Muhammen Bedel 41.384 TL
KDV Oranı %10
Kıymeti 41.384 TL

İhale Bilgileri

1. Artırma Başlangıç 06/05/2026 13:49
1. Artırma Bitiş 13/05/2026 13:49
2. Artırma Başlangıç 03/06/2026 13:49
2. Artırma Bitiş 10/06/2026 13:49

Taşınmaz Bilgileri

Cinsi/Niteliği Tarla
İl DİYARBAKIR
İlçe ERGANİ
Mahalle/Köy KEMERTAŞ
Ada 1
Parsel 10
Yüzölçümü 013,00 m2
İmar Durumu Belediyesi İmar Arşivi dosyasında yer alan imar bilgilerine göre icraya konu taşınmazın imar alanı dışında, bağyeri tarla vasfında olduğu tespit edilmiştir.
Şerhler 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a)bendi uygulamasına tabidir.

Artırma Bilgileri

1. Artırma Başlangıç 06/05/2026 13:49
1. Artırma Bitiş 13/05/2026 13:49
2. Artırma Başlangıç 03/06/2026 13:49
2. Artırma Bitiş 10/06/2026 13:49

Kurum Bilgileri

Kurum Kaynakta belirtilmedi
Dosya No 2025/528 ESAS
Satış Memurluğu Ergani İcra Dairesi
İlan No 16681057022

İcradan traktör veya tarım aracı alırken nelere dikkat edilmeli?

DİYARBAKIR ERGANİ konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.

Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.