İzmir Kemalpaşa Satılık Konut - 9.446.441 TL
Açıklama
İZMİR Kemalpaşa 271,06 m² taşınmaz. Kıymeti 9.446.441 TL. 1. artırma 28/04/2026 12:05 tarihinde başlar.
Detaylı Bilgiler
İlan Bilgileri
| İlan No | 16637406963 |
| İlanı Yayınlayan | Kemalpaşa (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu |
| Yayın Tarihi | 2026-03-18T22:21:08.027Z |
| Dosya No | 2025/50 SATIŞ |
| İlan Türü | Satılık Taşınmaz |
Konum Bilgileri
| İl | İZMİR |
| İlçe | KEMALPAŞA |
Gayrimenkul Bilgileri
| İl | İZMİR |
| İlçe | KEMALPAŞA |
| Adres | Satışa konu 307 ada 5 parsel, Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, 9239 Sokak, No:3 Kemalpaşa/İZMİR adresindedir. Mahallinde Yapılan İncelemeler: İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, 307 ada 5 parsel mevcut durumda üzerinde tek katlı mesken nitelikli yapı bulunmaktadır. Yapı 85 m2 alanlı olup, boş ve kullanılmamaktadır. Yapı oldukça eski bir yapı olup, ekonomik ömrün tamamlamış durumdadır. Parsel üzerinde imar durumunda belirtilen koşullarda, 4 katlı yeni yapı yapılabilmesi için mevcut eski yapının yıkılarak kaldırılması gerekmektedir. Yapının enkaz bedelinin, yıkım ve moloz kaldırma bedelini ancak karşılayacağı ve parsel üzerindeki eski tek katlı yapının parsel değerine katkısının olmayacağı kanaatine varılmıştır. Satışa konu taşınmazın değerinin, sadece arsa değeri olacağı kanaatine varılmış ve bu doğrultuda değerlendirilmiştir. Satışa konu 307 ada 5 parsel Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi yerleşim alanı içerisinde olup, yol, su, elektrik, çöp, kanalizasyon, doğalgaz, sokak aydınlatması, toplu taşıma gibi belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanabilir özelliktedir. Parselin komşu ve yakın parsellerde geneli yeni yapılaşma şeklindeki 4 katlı yapılmış arsalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Parsel çarşıya, pazara, okullara yürüme mesafesindedir. Satışa Konu İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, 307 ada 5 parselin 05/01/2026 rapor tarihi itibariyle değeri; 307 ada 5 parselin değeri = 271,06 m2 x 34.850,00 TL/m2= 9.446.441,00 TL, değer 10 ve katları olacak şekilde tam sayıya yuvarlatılarak, 9.446.440,00 TL, olacağı bilirkişi raporuyla değerlendirilmiştir. Adresi: Ulucak Mustfa Kemal Mahallesi 307 Ada 5 Parsel Kemalpaşa / İZMİR |
| Yüzölçümü | 271.06 m2 |
Satış Bilgileri
| Muhammen Bedel | 9.446.441 TL |
| KDV Oranı | %10 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Artırma Bilgileri 1.Artırma |
| Kıymeti | 9.446.441 TL |
İhale Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 28/04/2026 12:05 |
| 1. Artırma Bitiş | 05/05/2026 12:05 |
| 2. Artırma Başlangıç | 27/05/2026 12:05 |
| 2. Artırma Bitiş | 03/06/2026 12:05 |
Taşınmaz Bilgileri
| Cinsi/Niteliği | Mesken |
| İl | İZMİR |
| İlçe | KEMALPAŞA |
| Yüzölçümü | 271,06 m2 |
| Arsa Payı | 1/1 |
| İmar Durumu | nda belirtilen yapılaşma koşullarında inşaat yapılabilir durumdadır. |
Artırma Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 28/04/2026 12:05 |
| 1. Artırma Bitiş | 05/05/2026 12:05 |
| 2. Artırma Başlangıç | 27/05/2026 12:05 |
| 2. Artırma Bitiş | 03/06/2026 12:05 |
Kurum Bilgileri
| Kurum | Kaynakta belirtilmedi |
| Dosya No | 2025/50 SATIŞ |
| Satış Memurluğu | Kemalpaşa (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu |
| İlan No | 16637406963 |
İcradan konut alırken nelere dikkat edilmeli?
İZMİR KEMALPAŞA konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.
Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.
- Tapu şerhi ve ipotek bilgileri nasıl kontrol edilir? Tapu şerhi, ipotek, haciz veya benzeri kayıtlar satış dosyası ve resmi tapu bilgileriyle kontrol edilmelidir.
- Tahliye veya kullanım riski var mı? Taşınmazda kiracı, kullanıcı veya tahliye riski bulunup bulunmadığı teslim sürecini etkileyebilir.
- KDV, tapu harcı ve diğer masraflar nelerdir? KDV, tapu harcı, teslim giderleri ve diğer masraflar satış fiyatından ayrı hesaplanmalıdır.
- Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkün mü? Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkünse fiziki durum, çevre ve kullanım hali ayrıca değerlendirilmelidir.