İstanbul Arnavutköy Satılık Konut - 3.443.000 TL
Açıklama
İSTANBUL Arnavutköy Arnavutköy 137 m² taşınmaz. Kıymeti 3.443.000 TL. 1. artırma 20/04/2026 14:12 tarihinde başlar.
Detaylı Bilgiler
İlan Bilgileri
| İlan No | 16629341632 |
| İlanı Yayınlayan | Gaziosmanpaşa İcra Dairesi |
| Yayın Tarihi | 2026-03-18T10:51:29.867Z |
| Dosya No | 2024/10473 TLMT. |
| İlan Türü | Satılık Taşınmaz |
Konum Bilgileri
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ARNAVUTKÖY |
Gayrimenkul Bilgileri
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ARNAVUTKÖY |
| Adres | nde olan taşınmaz olduğu testip edilmiştir.. Taşınmazın idari yol olarak Şenay ve Gülnihal sokaklara cephelidir. Taşınmaz kare şeklinde olup doğu komşusunda yapılaşma mevcuttur Taşınmazın çepheli olduğu Şenay sokak ile Gülnihal sokak arasında 3 metreye yakın kot farkı bulunmaktadır. Taşınmaz çevresinde mesken nitelikli yapılaşma yoğun olduğu gözlemlenmiştir.Taşınmazın Bölgenin elektrik, su, telefon gibi tüm alt yapı hizmetlerine sahip olmadığı, çevresindeki cadde ve bağlantılı sokakların temizlik hizmetleri gibi belediyenin verdiği diğer tümkentsel hizmetlerden de yararlandığı hususları tespit edilmiştir, Taşınmaz Arnavutköy Merkeze 1000 m, Yıldırım Beyazıt Cd. 55 m, Ortaokula 320 m, Belediyeye 2500 m yatay uzaklıkta, her türlü ulaşım, alışveriş, eğitim, gibi ve toplu ulaşım imkânlarına sahip olduğu gözlemlenmiştir.İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Arnavutköy Mah. 9711 parsel de kayıtlı 137,00 m2 yüzölçümlü idari adres olarak İslambey mahallesi Şenay Sk. No:38 Arnavutköy/İstanbul olan taşınmazın Bilirkişi marifetiyle m2 birim değeri; 21.000,00-TL olmak üzere taşınmazın değeri;137,00 m2 *21.000,00 TL= 2.877.000,00 TL olacak belirlenmiştir. KIYMET TAKDİRİNE İTİRAZ DAVASI SONUCU TAŞINMAZIN DEĞERİ 3.443.000,00 TL DEĞERLENDİRİLMİŞTİR. Adresi: İslambey Mahallesi, Şenay Sokak, No:38 Arnavutköy /İstanbul Arnavutköy/ İSTANBUL |
| Yüzölçümü | 137 m2 |
Satış Bilgileri
| Muhammen Bedel | 3.443.000 TL |
| KDV Oranı | %20 |
| Kıymeti | 3.443.000 TL |
İhale Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 20/04/2026 14:12 |
| 1. Artırma Bitiş | 27/04/2026 14:12 |
| 2. Artırma Başlangıç | 25/05/2026 14:12 |
| 2. Artırma Bitiş | 01/06/2026 14:12 |
Taşınmaz Bilgileri
| Cinsi/Niteliği | Mesken |
| İl | İSTANBUL |
| İlçe | ARNAVUTKÖY |
| Mahalle/Köy | ARNAVUTKÖY |
| Yüzölçümü | 137,00 m2 |
| Arsa Payı | 1/1 |
| Şerhler | Tapu kaydındaki gibidir |
Artırma Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 20/04/2026 14:12 |
| 1. Artırma Bitiş | 27/04/2026 14:12 |
| 2. Artırma Başlangıç | 25/05/2026 14:12 |
| 2. Artırma Bitiş | 01/06/2026 14:12 |
Kurum Bilgileri
| Kurum | Kaynakta belirtilmedi |
| Dosya No | 2024/10473 TLMT. |
| Satış Memurluğu | Gaziosmanpaşa İcra Dairesi |
| İlan No | 16629341632 |
İcradan konut alırken nelere dikkat edilmeli?
İSTANBUL ARNAVUTKÖY konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.
Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.
- Tapu şerhi ve ipotek bilgileri nasıl kontrol edilir? Tapu şerhi, ipotek, haciz veya benzeri kayıtlar satış dosyası ve resmi tapu bilgileriyle kontrol edilmelidir.
- Tahliye veya kullanım riski var mı? Taşınmazda kiracı, kullanıcı veya tahliye riski bulunup bulunmadığı teslim sürecini etkileyebilir.
- KDV, tapu harcı ve diğer masraflar nelerdir? KDV, tapu harcı, teslim giderleri ve diğer masraflar satış fiyatından ayrı hesaplanmalıdır.
- Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkün mü? Daireyi veya binayı yerinde görmek mümkünse fiziki durum, çevre ve kullanım hali ayrıca değerlendirilmelidir.