Adana Kozan Satılık Müstakil Ev - 440.760 TL
Açıklama
ADANA Kozan Aslanpaşa 316 ada 43 parselde 707,57 m² taşınmaz. Kıymeti 440.760 TL. 1. artırma 14/05/2026 10:23 tarihinde başlar.
Detaylı Bilgiler
İlan Bilgileri
| İlan No | 16547502396 |
| İlanı Yayınlayan | Kozan İcra Dairesi |
| Yayın Tarihi | 2026-03-03T15:21:03.817Z |
| Dosya No | 2025/552 ESAS |
| İlan Türü | Satılık Taşınmaz |
Konum Bilgileri
| İl | ADANA |
| İlçe | KOZAN |
Gayrimenkul Bilgileri
| İl | ADANA |
| İlçe | KOZAN |
| Adres | nde konumlu taşınmazdır. Taşınmazın içerisinde yer aldığı ana yapı yakın çevre itibari mahalle merkezlerinde konut amaçlı ve işyeri olarak kullanılan 1-2 katlı müstakil yapılar, boş arsalar ve tarım arazileri şeklinde gelişme göstermektedir.Ana gayrimenkul, 316 ada 43 nolu parsel sayılı 707,57 m? yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır. Parsel topografik olarak düz ve hafif eğimli bir arazi yapısına sahip olup geometrikolarak yamuk şeklindedir. Mahallinde parsel üzerinde zemin yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz, Kozan İlçe Belediye Binası, Hükümet Konağı, Resmi Daireler ve Bankalarınolduğu yere 3,4 Km mesafede, Belediyenin çöp toplama, elektrik, su gibi imkanlarındanfaydalanmaktadır.Dava konusu parsel 1/1000 lik Kozan Uygulama İmar Planı kapsamında Ayrık Nizam 2 kataMüsaadeli Konut Alanı sınırları içerisinde kalmaktadır.Ek olarak taşınmazın zemininde 23 adet 40-45 yaşlarında zeytin ağacı bulunmaktadır.Davacının ağaçlardaki hisse değeri: 150.834,00 TL x1 / 8 - 18.854,25 TL'dir.Davacının toplam hisse değeri ise; 421.906,50 TL * 18.854,25 TL - 440.760,75 TL'dir.2- Dava konusu Kozan İlçesi Aslanpaşa Mahallesinde bulunan, 316 ada 43 nolu parselde borçlunun 1/8 hisse ile taşınmazda hissedar olduğu, hissesine 88.45 m? alan düştüğü,Dava konusu KOZAN İlçesi Aslanpaşa Mahallesinde bulunan, 316 ada 43 nolu parselde davacının 1/8 hisse ile taşınmazın maliki olduğu, bu taşınmazdaki hissesinin kıymet takdiri tarihi değerinin 440.760,25 TL olarak hesaplandığı, yönündeki tespit edilmiştir. Adresi: Aslampaşa Mahallesi 316 Ada 43 ParselKozan / ADANA |
| Yüzölçümü | 707.57 m2 |
| Ada | 316 |
| Parsel | 43 |
Satış Bilgileri
| Muhammen Bedel | 440.760 TL |
| KDV Oranı | %10 |
| Kıymeti | 440.760 TL |
İhale Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 14/05/2026 10:23 |
| 1. Artırma Bitiş | 21/05/2026 10:23 |
| 2. Artırma Başlangıç | 18/06/2026 10:23 |
| 2. Artırma Bitiş | 25/06/2026 10:23 |
Taşınmaz Bilgileri
| Cinsi/Niteliği | Müstakil Ev |
| İl | ADANA |
| İlçe | KOZAN |
| Mahalle/Köy | ASLANPAŞA |
| Ada | 316 |
| Parsel | 43 |
| Yüzölçümü | 707,57 m2 |
| Arsa Payı | Tapu |
| İmar Durumu | Tapu |
| Şerhler | Tapu kaydındaki gibidir |
Artırma Bilgileri
| 1. Artırma Başlangıç | 14/05/2026 10:23 |
| 1. Artırma Bitiş | 21/05/2026 10:23 |
| 2. Artırma Başlangıç | 18/06/2026 10:23 |
| 2. Artırma Bitiş | 25/06/2026 10:23 |
Kurum Bilgileri
| Kurum | Kaynakta belirtilmedi |
| Dosya No | 2025/552 ESAS |
| Satış Memurluğu | Kozan İcra Dairesi |
| İlan No | 16547502396 |
İcradan konut alırken nelere dikkat edilmeli?
ADANA KOZAN konumlu bu arsa/arazi ilanında imar durumu, ada/parsel, yüzölçümü, yol/altyapı erişimi ve tapu niteliği ayrıca kontrol edilmelidir.
Taşınmazlarda şerh, ipotek, haciz, irtifak, hisseli mülkiyet ve teslim riski gibi konular resmi dosyadan doğrulanmalıdır.
- Tapu şerhi ve ipotek bilgileri nasıl kontrol edilir? Tapu şerhi, ipotek, haciz veya benzeri kayıtlar satış dosyası ve resmi tapu bilgileriyle kontrol edilmelidir.
- Tahliye veya kullanım riski var mı? Taşınmazda kiracı, kullanıcı veya tahliye riski bulunup bulunmadığı teslim sürecini etkileyebilir.